Vaizdų rengimo vadovas
Klientams, neturintiems vaizdo redagavimo patirties, siūlome automatinį vaizdo tobulinimą. Ši parinktis leidžia mums užtikrinti, kad kiekvienas vaizdas būtų apdorotas optimaliai ir būtų pasiektas geriausias įmanomas rezultatas.
Klientams, kurie pageidauja patys redaguoti vaizdus (pvz., "Photoshop" arba "Lightroom" programa) arba jau turi tam tikros vaizdų redagavimo patirties, siūlome patarimų ir gudrybių, padėsiančių pasiekti puikų rezultatą.
Be šių patarimų, taip pat rekomenduojame mūsų pavyzdžių rinkinį, kuriame yra visos galimos medžiagos ir apdailos medžiagos.
Ruošiant vaizdus reikėtų atsižvelgti į toliau nurodytus dalykus:
- Spalvų valdymas
- Spalvų erdvė
- Ryškumas ir kontrastas
- skiriamoji geba ir matmenys
- Aštrumas
- ICC profiliai
- Failų formatas
Spalvų valdymas
Norint teisingai įvertinti spalvas, svarbu, kad apšvietimas ir monitorius būtų tinkamai nustatyti. Sužinokite viską, ką reikia žinoti apie spalvų valdymą, čia.
Spalvų erdvė
Svarbu, kad į vaizdus būtų įterpti teisingi spalvų profiliai ir jie būtų pateikti RGB formatu. Pateikiame spalvų profilių, kuriuos priimame, sąrašą.
Optimalus vaizdų ryškumas ir kontrastas
Prieš kurdami vaizdą patikrinkite, ar kontrasto ir ryškumo vertės yra teisingos. Atkreipkite dėmesį, kad vaizdai monitoriuje yra apšviesti iš galo, o fotoproduktas - ne, todėl ryškumas gali šiek tiek skirtis. Jei monitorius sukalibruotas neteisingai, vaizdas gali atrodyti per ryškus arba per tamsus.
Rekomenduojame patikrinti vaizdo tonines vertes. Norėdami nustatyti, ar šviesumas yra visose vaizdo srityse, galite naudoti funkciją Tone Correction (tonų korekcija).
Jei trūksta ryškumų arba šešėlių, gaminys vėliau atrodys neryškus ir nepakankamai kontrastingas. Štai pavyzdys, kur trūksta ryškumų arba šešėlių. Tokiais atvejais rekomenduojame vaizdus perdaryti.
Vaizdas apskritai yra per tamsus ir jame trūksta šviesiųjų tonų: Toninės vertės išlieka tik vidutiniuose ir žemuose tonuose, todėl vaizdas atrodo labai tamsus ir stokojantis kontrasto.
Norint gauti geriausius rezultatus, toninės vertės turi būti gerai pasiskirsčiusios ir išlikusios visose srityse:
Skiriamoji geba / matmenys
Vaizdai turėtų būti tinkamos gamybinės raiškos. Šią informaciją galite rasti prie kiekvieno gaminio profesionalioje srityje. Įsitikinkite, kad matmenys ir skiriamoji geba yra teisingi.
Yra dvi pagrindinės parinktys. Galite rankiniu būdu pakeisti vaizdų dydį savo programose - tokiu atveju rekomenduojame vaizdus dar kartą paryškinti arba galite pateikti esamos raiškos vaizdą, o mes pasirūpinsime šiuo procesu.
Aštrumo keitimas
Yra keletas įrankių ir parinkčių vaizdams ryškinti. Jei ketinate padidinti vaizdų mastą, rekomenduojame juos paryškinti. Tačiau įsitikinkite, kad vaizdai nėra per daug paryškinti, nes priešingu atveju kyla rizika, kad gaminyje atsiras muaro.
"Lightroom": Galite reguliuoti vaizdų ryškumą kūrimo proceso metu. Eksportuojant nuotraukas yra parinktis " Output Sharpness" ( išvesties ryškumas). Šią parinktį reikia panaikinti, jei ryškumas jau nustatytas.
Per didelis ryškumas (moirė)
Moirė gali atsirasti dėl pernelyg didelio vaizdo ryškumo arba dėl skirtingų pusspalvių ekranų uždėjimo. Moirė gali atsirasti fotografuojant, nuskaitant, retušuojant arba eksponuojant ir (arba) spausdinant vaizdą.
Moirė matomas kaip stiprus triukšmas, kai vaizdas peržiūrimas dideliu padidinimu (bent 100 %). Gaminant foto gaminį ant tikro fotopopieriaus, naudojame pikselių atvaizdavimo įrenginį, kuris labai ryškiai atkuria atskirus pikselius, todėl visos vaizdo detalės yra aiškios, o gaminant šį efektą galima dar labiau sustiprinti.
Moiré išvengimas
Norėdami sumažinti arba panaikinti šį efektą, rekomenduojame paveiksluotose vietose vaizdą išsklaidyti.
Paveiktose srityse atlikite atrankinį pasirinkimą arba uždėkite kaukę. Tada "Photoshop" programoje taikykite, pavyzdžiui, Gauso suliejimo filtrą. Deja, negalime pateikti bendrų nustatymų gairių, nes tai visiškai priklauso nuo jūsų vaizdo, vaizdo dydžio ir muaro stiprumo. Po suliejimo vaizdas turėtų būti vientiso paviršiaus, kai vaizdas yra labai padidintas (didinkite tol, kol matysite atskirus pikselius).
ICC profiliai "Soft proof" - kaip atrodys mano vaizdas?
Apdorojus vaizdą galima imituoti galutinį spausdinimo rezultatą naudojant minkštąją patikrą. Šiam tikslui pateikiame savo ICC profilius.
Kokio formato failą pasirinkti?
Galiausiai turėsite išsaugoti vaizdą, kad galėtumėte jį išsiųsti mums. Čia pateikiama mūsų priimtinų failų formatų santrauka.
Automatinis vaizdo tobulinimas - taip ar ne?
Jei vaizdus redagavote patys, užsakymo proceso metu išjunkite automatinį vaizdo gerinimą. Taip pat įsitikinkite, kad vaizdų tobulinimas automatiškai išjungtas, kai siunčiate vaizdus. Jei vaizdo tobulinimas išjungtas, mes neatliksime jokių jūsų vaizdo pakeitimų.